Elmo LED šviestuvai…

By | November 10, 2015

Įsigijome ELMO LED įmontuojamų 6W šviestuvų. Pastebėjimai iš karto:

Norint naudoti vonioje, pardavėjas siūlė hermetizavimo “paslaugą”. Po 7€ vienetui, užsakymas padaromas per mėnesį. Rimtai, mėnesį. Auksiniais pirštais patepama silikonu bei pakeičiamas maitblokis į hermetišką. Ačiū, nereikia, už tokius pinigus galėčiau visą dieną tuo užsiimti. Buvo pasirinkimas tik iš “šaltos” ir “šiltos” spalvų gamos. Ėmėm šiltą, bet realiai spalvas iškreipia ne visai į geltoną spektro pusę, labiau į žalią. Neįprastas variantas.

Vieno šviestuvo hermetizavimą iš sportinio intereso atlikau taip: praėjau plonu skaidraus silikono sluoksniu tarpelį tarp apatinio (matomo iš kambario) žiedo ir šviesos difuzoriaus. Tą, žinoma, atlikau iš vidinės pusės, išardęs šviestuvą. Ant juostelės hermetiko stikliukas “pasodintas” atgal. Atrodo sandariai, silikono perteklius į išorę ženkliai neišlindo. Viršutinio dangčio nesandarinau manydamas, kad drėgmė jei ir pateks, turės pro kur išeiti. Laikas parodys.

Po poros savaičių vienas iš keturių nebešviečia. Proga išardyti, pasikeikti, sutaisyti, nufotografuoti ir paviešinti.

 

elmoled1

 

 

elmoled2

220V įėjimo grandinė. Saugikliai skirti tik bailiams, čia tokio daikto nėra. Kondensatoriai (dažniausia gedimo priežastis) atrodo skurdžiai, neaiškaus gamintojo, ypač mažasis išėjimo pusėje. Mano atveju gedimo priežastis – “šaltai” prilituotas laidas. Spėju, blokelis dirbdamas pakaista, plėsdamasis ir traukdamasis nusitraukė iš pradžių šiek tiek besilaikiusį kontaktą. Visas moduliukas užima vos 1/4 “blokelio” korpuso, prie kurio modulio schema visiškai nepritvirtinta. Baisu.

 

elmoled3

 

Užsisakiau kelis tokio paties tipo šviestuvus tiesiai iš kilmės šalies. 9W, natūraliai baltos spalvos šviesa. Kaina – 5€/vnt, lyginant su 11€ iš Elmo LED. Kai tik gausiu – paskersiu, palyginsiu ir atnaujinsiu šį straipsnelį.

Leave a Reply

Your email address will not be published.